SPARTAN RACE – LIPNO

Motivácia, Spartan race
Autor
Sona

SPARTAN RACE BEAST

Aké to bolo na SPARTAN RACE BEAST - LIPNO

Pred prvými pretekmi som si myslela, že ma uspokojí jedna spartanská medaila, mýlila som sa. Plná emócií, odhodlania a skvelého pocitu zo seba som hneď po príchode z Valčianskej doliny, kde som zvládla moje prvé spartanské preteky, zamierila k počítaču a hľadala, kde sa konajú ďalšie. Pred pretekmi vo Valči som bola rozhodnutá, že ak bez problémov zvládnem tieto preteky, budúci rok musím zamakať a vybojovať Spartan Trifectu. Po pretekoch sa moje zmýšľanie trooooška zmenilo – načo čakať na budúci rok, keď som teraz vo výbornej kondícii, idem do toho ešte tento rok na Spartan race Lipno.

INSTRUKTOR SPORT HOUSE

Čo je SPARTAN TRIFECTA?

Ak v jednom kalendárnom roku kdekoľvek vo svete pretekár dokončí Spartan Sprint, Spartan Super a Spartan Beast je automaticky zaradený do SPARTAN TRIFECTA klubu. Súčasťou každej finišerskej Spartan medaile je aj jedna tretinka Spartan Trifecta medaile a preto svoju prvú trifecta medailu si pretekár môže poskladať z týchto tretiniek z jednotlivých pretekov.
Ak v jednom kalendárnom roku pretekár zabehne 2x Spartan Sprint, 2x Spartan Super a 2x Spartan Beast, po svojom poslednom z týchto pretekov získa aj Spartan Double Trifecta medailu. Získanie Triple trifecty medaile funguje na podobnom princípe - 3x Spartan Sprint, 3x Spartan Super a 3x Spartan Beast v jednom kalendárnom roku, atď. Vaše ďalšie SPARTAN MULTITRIFECTA medaile záležia od Vášho podaného výkonu (kľudne môžeš ísť do toho aj 10x za rok:-).

REGIONÁLNA TRIFECTA

Niektoré víkendy, kedy sa konajú Spartan race, sú TRIFECTA VÍKEND-ami. To znamená, že v jeden víkend si pretekár môže odbehnúť všetky tri druhy pretekov (Sprint, Super, aj Beast) a ak ich dokončí, obdrží REGIONÁLNU TRIFECTU a stane sa tiež kvalifikantom na Multitrifecta medajlu.

SPARTANSKÝ PRETEKOVÝ ŠPORTOVÝ DOM

SPARTAN RACE BEAST - Sobota - 22. septembra 2018

Aj keď týždeň pred pretekmi hlásili meteorológovia náhle ochladenie cez víkend, stále som tajne verila, že počasie sa umúdri a ochladenie nebude také citeľné. Nechcela som veriť tomu, že z krásnych 23 stupňov, ktoré mi ukazoval teplomer deň pred pretekmi, môže byť hnusných studených 12 stupňov. Po víkende v Lipne som zistila, že aj také veci sa môžu stať:D. Pripravené kraťasky som vymenila za legíny, nahodila mikinu a odhodlaná čeliť aj nástrahám počasia som sa presunula na miesto diania.

FESTIVAL ARÉNA LIPNO

Vo Festivale area Lipno to naozaj žilo. Nechýbalo veeeeľa stánkov s jedlom, pitím a dokonca sa tu nachádzala aj „pracia zóna“, kde ste si mohli vyprať a vysušiť vaše oblečenie z pretekov. Premrznutá a ošľahaná vetrom som sa pomaličky doplazila k štartovej čiare. Zima mi bola taká neskutočná, že som chvíľkami rozmýšľala, že na ten štart ani nenastúpim. Samozrejme, že také nič sa neudialo a po odbehnutí pár metrov som zabudla, že nejaká zima je.

PLATE DRAG

Na zdolanie tejto prekážky nestačí aby si za lano dlhé cca 20 m pritiahol k sebe vaničku naloženú vreciami plnými piesku, ale túto musíš za reťaz ťahať naspäť, až pokiaľ lano nebude opäť úplne napnuté.

CHODNÍK V KORUNÁCH STROMOV

Jednou so zaujímavostí, ktoré sa na Spartan pretekoch len tak hocikde nevyskytuje, bola práve táto prekážka v Lipne. Vyšliapať schody na 40 metrov vysokú vyhliadkovú vežu je makačka. Prebehnúť po drevenej cestičke, ktorá vedie doslova v korunách stromov, je veľmi náročné najmä pre ľudí so strachom z výšok. Ale poviem Vám, že ten výhľad stál naozaj za to. Táto prekážka však nebola povinná, trest za nezdolanie prekážky – 150 angličákov.

 

PLÁVANIE V PRIEHRADE LIPNO

Zima - nezima, preplávať priehradu musí zvládnuť každý Spartan. Pre neplavcom boli pripravené plávacie vesty, avšak túto prekážku bolo možné aj neabsolvovať. Každý, kto sa rozhodol, že plávať nebude, musel sa namočiť po krk do vody a následne vykonať trest v podobe angličákov. Až po preplávaní alebo vykonaní trestu, mohol pretekár pokračovať v závode.

SLIP WALL

Táto prekážka nie je taká náročná, pokiaľ nenasleduje hneď za prekážkou „plávanie“. Ak celý mokrý lezieš po tejto šikmej stene, musíš dávať naozaj obrovský pozor, nech sa nešmykneš a nenarazíš si ústa. Vo vode sme závod začínali, vo vode sme museli aj závod ukončiť. Posledných pár metrov pred cieľom pretekov nám organizátori pripravili „kúpeľ“, aby sme náhodou neprišli do cieľa príliš suchí. Ale keď vidíš pred sebou cieľovú rovinku, je Ti jedno, či sa k nej dostaneš cez vodu alebo po súši.

 

SPARTAN - ČESKÁ REPUBLIKA

Zvládla som to bez ujmy na zdraví! Trasa dlhá 22,3 km s prevýšením 1225 m a s 35-timi prekážkami dala naozaj zabrať. Človeka po takých dlhých pretekoch bolí celé telo, no medaila na krku pomôže na bolesť hneď zabudnúť. Opäť som si dokázala, čo vo mne je a čo dokážem, keď to skutočne chcem dokázať. Je to úžasný pocit, ktorý by som dopriala každému.

INSTRUKTOR SPORT HOUSE

Príprava na SPARTAN RACE

Veľmi vďačnou prípravou sú tréningy na Insanity a TRX. Tréning je potrebné doplniť o beh nielen po rovine, ale aj do kopca. Vo fitku získaš silu a posilníš svalstvo. Na regeneráciu môžem doporučiť prístrojovú lymfodrenáž. Neváhaj a začni sa pripravovať s nami na SPARTAN RACE aj ty!!!

 

INSTRUKTOR SPORT HOUSE

Pravidlá pretekov.

Info o pretekoch nájdeš na www.spartanrace.sk!