VANILKOVÉ ROŽKY A KOKOSOVÉ GULIČKY

Recepty
Autor
Miriam Drobná

Vianoce sú tu čo nevidieť, no ty stále nemáš napečené vianočné koláčiky? Nezúfaj! Dnes ti ukážem zopár receptov, s ktorými si zvládne upiecť vianočné pečivo s proteínom azda každý. Ak si dostala chuť na krehké vanilkové rožky či lahodné kokosové guľôčky, tak čítaj ďalej! Tento voňavý článok ťa určite inšpiruje a motivuje k pečeniu.

Vianočné fitness pečivo s proteínom

Vianoce sú tu čo nevidieť, no Ty stále nemáš napečené vianočné koláčiky? Nezúfaj! Dnes ti ukážem zopár receptov, s ktorými si zvládne upiecť vianočné pečivo s proteínom azda každý. Ak si dostal chuť na krehké vanilkové rožky či lahodné kokosové guľôčky, tak čítaj ďalej! Tento voňavý článok ťa určite inšpiruje a motivuje k pečeniu.

Vanilkové rožky

Kto by nemiloval jemnučké vanilkové rožteky, ktoré sa len tak rozplývajú na jazyku? Vyskúšaj moju zdravú verziu tejto vianočnej klasiky.

Čo budeme potrebovať?

  • 50g mletých ovsených vločiek
  • 100g hladkej špaldovej múky
  • 50g mletých mandlí či vlašských orechov
  • 3 lyžice kokosového tuku
  • 30g proteínového prášku s príchuťou vanilky
  • 2 lyžice cukru (trstinového, ovocného) alebo medu
  • vanilkovú esenciu
  • vajíčko
  • škoricu podľa chuti

Ako na to?

Všetky suroviny spolu zmiešame tak, aby nám vznikla homogénna hmota. Cesto by malo byť tuhé a nelepivé. Necháme ho približne hodinu odležať v chlade a keď ho vyberieme, predhrejeme si rúru na 180°C. Následne z cesta začneme tvarovať rožteky, ktoré si ukladáme na plech vyložený papierom na pečenie.

Rožteky pečieme asi 15 minút. Ihneď po vybratí z rúry ich obaľujeme v proteínovom prášku a ukladáme na tácku, kde ich necháme vychladnúť. Skladujeme v uzatvárateľnej nádobe (a občas jeden rožtek spapáme).

Kokosové guličky

Kokosové guľôčky patria medzi naše obľúbené vianočné koláčiky. Sú rýchle, chutné a navyše v chladničke vydržia pomerne dlho.

Čo budeme potrebovať?

Ako na to?

Najprv si rozmixujeme ďatle, ktoré potom zmiešame s ostatnými ingredienciami. Mali by sme mať lepkavú zmes, z ktorej začneme tvarovať guľôčky. Veľkosť je iba na tebe, mne viac chutia menšie, ktorých môžeš zjesť viac ?

Guľôčky namáčame v roztopenej čokoláde a obaľujeme v strúhanom kokose. Hotové koláčiky dáme do uzatvárateľnej misky a necháme v chlade.

 

Ako si pochutnať na dobrotách bez výčitiek?

Recept na spaľovanie tukov

Pohyb je najúčinnejší a najzdravší spaľovač tukov. Ak máš záujem o viac informácií, obráť sa na Sport House. Okrem individuálneho programu ,,Vyformuj sa“ , máme v ponuke skupinové cvičenia pod vedením certifikovaných inštruktorov. Na zdravý chrbát je vhodný PILATES & TRX, na zlepšenie kondície INSANITY ,TRAMPOLÍNKY a SPINNING. Na udržanie a budovanie svalstva je k dispozícii posilňovňa. Ak chceš niekoho potešiť, objednaj si niektorú z darčekových poukážok.